Nie sme obec s výrazným a silne rázovitým folklórom, no predsa i naši ľudia žili kultúrnym životom, aj eď si to neuvedomovali. Krásnym dedičstvom pre nás zostali ľudové piesne spievané pri rôznych príležitostiach. Majetní či nemajetní, všetci bez rozdielu prichádzali na svet, sobášili sa, zomierali. Pri takýchto veselých, alebo smutných príležitostiach dostala sa k slovu pieseň. Aj v našej obci nosili ženy a muži kroj.
Na krojoch prevládala farba biela a modrá, hlavne modrotlač. Výšivka bola modro-červená alebo čierna. Najstaršiemu spôsobu zdobenia kroja v našej obci sa hovorilo vyšívanie na krížiky. Z mladšieho obdobia sa zachovalo vyšívanie jemnejších kvetinových vyplňovaných vzorov podľa vydrugovanej predtlače zvanej "tašmano".
Mužský kroj tvorili biele plátené košele so širokými rukávmi.Zdobili ich čierne výšivky. K nim patrili súkenné nohavice, čierne klobúky a čižmy. Muži tiež nosili vesty alebo haleny z ľahšieho a jemnejšieho súkna. Neoddeliteľnou súčasťou oblečenia v zime boli kožuchy. Košeľa muža na sviatok bola bohato vyšívaná okolo hrdla a na rukávoch. Uviazaná bola okolo hrdla šnúrkou.
Ženský kroj tvorili šorce z doma tkaného plátna, bohato nariasené na drobné faldy. Rukavice boli vyšívané modrým, červeným i viacfarebným pamukom, geometrickým ale aj ornamentálnym vzorom zväčšia krížikovou technikou.
Ďalšou dôležitou súčasťou ženského kroja bola zápona. Tieto sa šili z kupovaných látok - modrotlače a okolo spodku sa obšívali ozdobným lemovaním - furmou. Sviatočná zástera pre mladé dievčatá bola biela s krásnym bielym štikerajom. Doplnkom celého kroja boli šatky na hlavu, čepce a podvičky. Šatky sa šili z bieleho šifónu a do jedného rohu sa vyšíval ornamentálny vzor, alebo kvetinový motív jedno i viacfarebne. Čepce aj podvičky boli tiež vyšívané, kraje mali háčkované, alebo obšité krajkou.
Kroj pre mladú nevestu bol celý z bieleho plátna, iba z venčeka viseli stužky jemných farieb bohato zdobené. Veniec si robila mladá nevesta s družičkami zo zimozeleňa, krušpánu alebo rozmarínu. Dôležitým kusom odevu mladej nevesty bola "pôlka" na plecia ozdobená štikerajom.
Zimné ženské kožuchy boli tiež bohato vyšívané. Pôvodnou obuvou v našej obci boli krpce, čierne čižmy na sviatok a slávnosti, čierne súkenné papuče, ktoré si ľudia šili sami. Súkno na tieto papuče sa vyrábalo a kupovalo v Rajci v tom čase významnom remeselnom mestečku.